A tréning tematikája

A tréning 7 egymásra épülő témát ölel fel. Ezeket kommunikációs és szituációs játékok, helyzetgyakorlatok és a “Beszélj úgy” munkafüzet segítségével beszéljük át és sajátítjuk el. A munkafüzetben a feladatokon túl rövid, könnyen érthető útmutatások és emlékeztetők szerepelnek, hogy még egyszerűbb legyen éles helyzetben akár már aznap gyakorlatban is alkalmazni a megismert megoldásokat.

Témák:

  1. Értő figyelem és az érzelmek elfogadásának fontossága
  2. Együttműködést elősegítő technikák elsajátítása
  3. Mit tehetünk a büntetés helyett? Kíméletesebb és hatékonyabb nevelési módszerek
  4. Megtanulod a közös problémamegoldás 5 lépését, amellyel a gyermeked is aktív szereplőjévé válik a megoldás keresésének, így sajátjának érzi majd.
  5. Önállóság, önbizalom támogatása, hogy önálló, boldog felnőtté válhasson majd
  6. Megtanulod, hogyan lehet jól dicsérni, olyan módon ami valóban beépül a gyermek önértékelésébe
  7. Vessünk véget a skatulyázásnak! Megtanítunk, hogyan hagyd, hogy gyermeked az legyen, akinek született.

+1: Összefoglalás, ismétlés, hogy a hiányzó részletek is a helyükre kerüljenek ????


Résztvevői visszajelzések + alább pszichológus ajánlása

Sőrés Gabriella – Debreceni Helen Doron Nyelviskola vezetője:

Pedagógus hallhatóként évekig tanultunk gyermekpszichológiát, fejlődéslélektant. Több év tanítási gyakorlatom is van. Mégis tudott a Beszélj úgy tréning új ötleteket adni. Nagyon egyszerű technikákat tanultunk, mégis nagyszerű ötleteket! Gyermekeink érzelmeinek elfogadása nem is olyan egyszerű, mégis kulcsfontosságú. Hogyan kerüljük el a büntetést, a gyerek beskatulyázást? Hogyan dicsérjünk jól? Igazi élő példákat, szituációkat vettünk át. A tanultakat nem csak a gyereknevelésben, hanem akár más kapcsolatainkban is használhatjuk. Kriszti és Erika olyan légkört teremtett,melyben bátran vállalhattuk saját szülői gyengeségeinket. Ajánlom szeretettel a tréninget mindenkinek, aki úgy érzi elakadása van a gyermeknevelésben. Szeretné, hogy gyermekével kapcsolata jobb legyen, szeretné, hogy gyermeke boldog személyiséggé fejlődjön. Vagy egyszerűen szeretne egy közeget,ahol bűntudat nélkül feltárhatja gondjait, amit szülőként nem tud megoldani és megoldási javaslatokat kap rá. Ez egy olyan tréning, melyen mindenkinek jó lenne részt venni, ha szülővé válik

*

Úgy éreztem szülőként, hogy tehetetlen vagyok, hogy csak fenyegetőzéssel és büntetéssel tudom a gyermekeimet együttműködésre bírni, és éreztem, hogy ez így nem jó, de nem volt eszköz a kezemben. Aztán hála Erikának és Krisztinek, a tréningen megkaptam azokat az eszközöket, amelyek segítségével úgy kommunikálhatok, hogy a gyermekeim úgy érezzék, hogy partnerük vagyok ebben a kapcsolatban és nem csak kiosztom a “parancsokat”. Munkafüzetet kaptam, amiből bármikor visszanézhetem a tréningen átvett eszközöket, “varázsmondatokat”, és alkalmazhatom őket szeretettel és odafigyeléssel. Nagy értéket kaptam a tréningen, ezért mindenképpen ajánlom nektek is, ha úgy érzitek, hogy másképp szeretnétek kommunikálni és szeretnétek “elég jó szülők” lenni. “ (D. Karolina)

*

„A kisfiam nyitottabb lett, igazából nem csak a gyermekemen, hanem a családomon és a környezetemen is érzem a változást, hiszen én változtam.”

„Először nem gondoltam rá, de ez a tréning is része az önismereti utazásomnak, hogy jobb önmagammá válhassak, s akkor talán jobb társsá, szülővé is válhatok. Köszönöm!”

„Változott az emberekhez való hozzáállásom nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lett az otthoni légkör is.”

„Ez a tréning olyan univerzális segítő módszereket tartalmaz, amelyet életkortól, nemtől és vallási hovatartozástól függetlenül bárki tud használni önmagával és a másokkal való kapcsolatának a javítására. Felülmúlta az elvárásaimat!”

„Szuper lehetőség fejlődni, és ráismerni, hol lehet javítani, ill. milyen eszközöket tudunk használni” „A Beszélj úgy tréningtől megoldási lehetőségeket vártam és azt is kaptam. Más szemszögből is megvilágította a gyermek lelkivilágát.”

RÓNASZÉKI KRISZTA PSZICHOLÓGUS:

Világosan emlékszem arra az időszakra amikor a kommunikációm az adhd-s gyermekemmel megváltozott. Előtte és utána ugyanúgy szerettem őt, de eljött ez a pont amikor a szeretetem már el is jutott hozzá, mert elkezdtem egy más módon kommunikálni. Ez fordulópont lett a kapcsolatunkban. Angliai és írországi neves egyetemeken tanultam viselkedésterápiát, specifikusan neurodiverz gyerekeknek, de keveset használom direkten. Amit viszont használok az a kapcsolatalapú megközelítés ami nem a jutalmazáson és büntetésen alapul hanem azon a szeretetkapcsolaton ami kiépül szülő és gyermek között és a gyermek megéli hogy értenek, hallanak, látnak. A gyermek megéli, hogy nem kell a viselkedésemmel kommunikálnom meghallják amit mondok és néha azt is most már amit nem mondok ki. Akkor már nem is kell a jutifalat és a jutalomtábla, eltehetjük a mosolygós fejes matricákat is.

Pszichológusként azt gondolom és azt tapasztalom, hogy a legértékesebb terápia amit a gyermek kaphat a szülő egyéni terápiája,önfejlesztése, az ő sebeinek, traumáinak gyógyítása ami megtöri azt a transzgenerációs láncot ami őt is meggyötörte.

Pszichológusként abban hiszek, hogy kellenek a módszerek, a tudás amit használok, de a legnagyobb gyógyító az a szeretetkapcsolat ami létrejön a

terapeuta és a gyerek között,

szülő és gyerek között,

Isten és ember között,

ember és ember között.

Szeretettel ajánlom a Beszélj úgy tréninget minden anyukának és még inkább azoknak az apukáknak akik még keresik gyermekeikhez az utat. Kapcsolatokban sérülünk, kapcsolatokban gyógyulunk. “

A tréning “beharangozóját”, kiknek ajánljuk, jelentkezés és egyéb fontos infókat ITT olvashatsz.